HABERLER

Mayıs 5, 2017

Kars bölgesinde mekan keşfi, Haziran’da ise Ermenistan’da mekan keşfi çalışmaları yapılacaktır. Projenin halen finansman temini ve ön yapım aşamaları devam etmektedir.
Nisan 5, 2017

Prodüksiyon asistanı olarak Fırat Uran’ın da ekibe katılımıyla çalışmalarımız son sürat devam etmektedir.
Mart 5, 2017

Yönetmen Tayfur Aydın ile kesişen yollar ve uyuşan yaklaşımlar sonucunda projenin yönetmeni olarak kendisiyle çalışmaya başlanıldı.
Şubat 5, 2017

Berlin Uluslararası Flm Festivali, Avrupa Film Marketi bünyesinde gerçekleştirilen toplantılarda ortak yapım, ön anlaşmalarına imza atıldı.
Temmuz 5, 2016

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu’na katılan Projemiz, uluslararası tandansı ve de içeriğindeki mizahi söylem ile beğeni kazandı.
Nisan 10, 2016

İstanbul Film Festivali bünyesinde düzenlenen Köprüde Buluşmalar isimli Proje Geliştirme Atölyesinde uluslararası sektör temsilcilerine proje tanıtıldı.
Ekim 5, 2015

Nafi Ayvacı kreatif ekibe dahil oldu.
Eylül 13, 2015

Belgesel Sinemacılar Birliği’nin, Senaryo Pişirme Atölyesi isimli geliştirme atölyesine katılım sağlandı.
Haziran 5, 2015

Hrant Dink Vakfından alınan ilk seyahat desteği ile mekan keşfi yapıldı.
Nisan 5, 2015

Aslı Akdağ, filmin kesinlikle anlatılması gereken bir hikayesi olduğuna dair inançla filmin yapımcısı şirket oldu.
Şubat 5, 2015

Proje Gökhan Kılınç’ın Ermenistan Türkiye sınır bölgesinde yaşadığı absürt olaylar üzerine bir söz söyleme gereksiniminden doğdu. Uğur Becer ve Deniz Açıkbaş’a Hindistan’da yaşadıklarını paylaşan Gökhan’ın anlattıkları üzerine ekip, projeyi filmleştirmek gerektiğine kanaat getirdi.